piątek, 9 sierpnia 2013

Recenzja Zielonej Glinki z Ukrainy - Зеленая глина природный

Witam,
dzisiaj recenzja Zielonej Gliki którą zakupiłem w aptece podczas pobytu na Ukrainie.

 Jest to naturalna glinka zielona którą możemy zmieszać 1:1 z wodą jak podaje producent i trzymać na buzi 10-20 minut. Jednak ta wersja bardzo wysycha i może nam przesuszyć twarz. Ja spryskuję twarz wodą termalną, można także użyć zwykłej wody i atomizera. Inna opcją jest dodanie jakiegoś olejku np. oliwa z oliwek, oliwki do ciała (Alterra, Babydream, Hipp) co zapobiegnie nadmiernemu wysuszeniu.
Glinka zielona jest szczególnie polecana do cer tłustych i trądzikowych. Zawiera około 20 minerałów. Absorbuje wodę i substancje szkodliwe przez co oczyszcza naszą skórę. Odkaża, wygładza skórę a także ją odżywia. Przyspiesza gojenie i przywraca naturalne pH skóry. Ma właściwości ujędrniające i uelastyczniające dlatego stosowana jest w zabiegach antycellulitowych.
Cena:
7 hrywien (można ją także kupić na allegro, sklepach organique i serwisach internetowych zrobsobiekrem, e-naturalne
Zapach:
ziemisty, specyficzny
Kolor:
zielony
Konsystencja:
gęsta zbita, grudkowata
Opakowanie:
Kartonik z dwoma saszetkami glinki po 50 gram czyli mamy 100 gram glinki zielonej.

Moja opinia:
Glinki mają wspaniałe właściwości są wydajne i tanie. Mamy wiele rodzajów glinek i każdy może wybrać coś dla siebie. Są one dodawane do maseczek lecz gdy kupimy je osobno unikniemy nakładania na naszą twarz niepotrzebnych składników takich jak konserwanty a także wzmocnimy ich działanie na skórę gdyż użyjemy większego jej stężenia. W salonach kosmetycznych liczą sobie sporo za zabiegi które sami możemy wykonać w domu. Glinka lekko ściąga pory, oczyszcza moją skórę, zmniejsza jej przetłuszczanie się a także przyspiesza gojenie się nieprzyjaciół i ich wysusza.

Plusy:
-cena,
-wydajność,
-wielorakie zastosowanie,
-wielokierunkowe działanie,

Minusy:
-uciążliwe zmywanie z twarzy,
-wysychanie maseczki, (można dodać olejku aby temu zapobiec)

Ocena: 5/5
Pozdrawiam :)

Brak komentarzy: