czwartek, 25 lipca 2013

Recenzja Sunozon Filtr SPF 25 Krem kolagenowy do opalania

Filtr ten zakupiony był dla mojej mamy ale ja także go używałem bo chciałem się dowiedzieć czy się u mnie sprawdzi.

Informacje z rossnet.pl

Sunozon Collagen Krem ochronny do twarzy z kolagenem SPF 25, Średnia ochrona 75 ml Cena :8,39 zł

Od producenta:
Specjalny kompleks kolagenowy do aktywnej ochrony w postaci zrównoważonej kombinacji filtrów UVA/UVB, witaminy E i wartościowego ekstraktu z liczi chroni ważne struktury komórkowe przed warunkowanymi słońcem uszkodzeniami i przeciwdziała plamom starczym powstającym w wyniku oddziaływania promieni słonecznych. Dzięki aktywnemu kompleksowi kolagenowemu skóra jest chroniona również przed wpływem wolnych rodników. Sprawia wrażenie gładszej, delikatniejszej i bardziej sprężystej. Krem przeznaczony do twarzy i dekoltu i dłoni. Potwierdzona dermatologicznie dobra tolerancja przez skórę. Składniki odpowiedzialne za długotrwałe nawilżenie przeciwdziałają w sposób efektywny wywołanemu przez słońce wysuszeniu skóry.

Krem ten może być tanią alternatywą dla filtrów słonecznych do twarzy z apteki. Jednak ani u mnie ani u mamy się nie sprawdził (Mama ma cerę suchą ja mieszaną w kierunku do tłustej)

Konsystencja:
Lepka i lejąca, dobrze się rozprowadza i wchłania, lecz pozostawia "mokre" wykończenie. Dość wydajny.

Zapach:
Dość przyjemny, typowy dla filtrów jednak z nutką przyjemnego świeżego zapachu.

Kolor:
Kremowo-biały, po rozprowadzeniu na skórze zostawia białą poświatę.

Opakowanie:
Tubka, produkt można zużyć do końca poprzez przecięcie tubki.

Pojemność:
75 ml.

Ochrona:
Średnia, wystarczająca na miasto w lecie.

Skład:


Analiza:
Filtr Octocrylene na drugim miejscu w składzie chroni przed UVB i UVA (do 320nm), potem mamy ethylhexyl salicylate filtr UVB, Titanium dioxide (dwutlenek tytanu) filtr UVB i UVA (do 350 nm) mamy też masło shea, panthenol i ekstrakt z liczi na końcu(!) składu.
A dlaczego tak piszę o tych nanometrach (nm) ano dlatego że UVA ma długość fal do 400 nm więc filtry zawarte w tym produkcie nie chronią nas w całym spektrum działania. Przez użycie dwutlenku tytanu kosmetyk mniej podrażnia ale też jest bardziej tłusty i bieli.

Podsumowanie:
Filtr jest bardzo przeciętny nie sprawdzi się do cer mieszanych i tłustych bo nawet po przypudrowany szybko się świeci, lubi się rolować i zbierać na brwiach i rzęsach. Nawet na cerze suchej zostawia błysk. Niektórym to zapewne nie przeszkadza i filtr się u nich sprawdzi lecz nie tego szukam.

Ocena 2/5

Brak komentarzy: